Szkoła pleców

Szkoła Pleców to praktyczne warsztaty, których celem jest profilaktyka schorzeń kręgosłupa poprzez przywrócenie równowagi mięśniowo-stawowej oraz naukę umiejętności „posługiwania się” własnym kręgosłupem. Uczestnicy dowiadują się, jak powstają bóle kręgosłupa, jak ich uniknąć i jak zachowywać się podczas wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego.

Zadaniem Szkoły Pleców jest także kształtowanie właściwego podejścia psychicznego do swoich schorzeń, jak i przełamanie określonych oporów w zachowaniach np. po przebytej rehabilitacji, czy leczeniu operacyjnym. Ważnym elementem programu jest również nauka prawidłowego oddychania oraz nauka relaksacji. Poza tym uczestnicy otrzymują  instruktaż najprostszych ćwiczeń wzmacniających i rozciągających kręgosłup do zastosowania w domu i w miejscu pracy.
Szkoła Pleców przeznaczona jest zarówno dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, jak i tych, którzy chcą coś zrobić dla swojego zdrowia i nie dopuścić do bólów pleców w przyszłości.

Osobom, które ukończyły Szkołę Pleców i nadal chcą dbać o swój kręgosłup proponujemy do wyboru zajęcia ruchowe: Zdrowe Plecy , Pilates lub Nordic Walking

Jest to jednorazowe spotkanie trwające 3 godziny.

Terminy: prosimy o kontakt w razie zainteresowania