dieta 1

Konsultacje dietetyczne

Kręgosłup to rusztowanie utrzymujące ciało w pozycji pionowej, stanowiące również podporę dla mięśni i więzadeł. W przypadku nadwagi na kręgosłup wywierana jest znacznie większa siła, niż może on znieść. Wynikiem tego jest bardziej natężony ucisk na stawy kręgosłupa i zwiększone ryzyko zwyrodnień.  Nadmierna masa ciała obciąża również inne stawy, głównie biodra i kolana.

Jednym z elementów naszego kompleksowego działania na rzecz poprawy sprawności narządu ruchu jest pomoc w przywróceniu prawidłowej masy ciała i bezpośrednie odciążenie stawów. Proponujemy Państwu konsultacje dietetyczne połączone z przygotowaniem programu żywieniowego.

Nasza dietetyczka podczas pierwszej wizyty przeprowadzi z Państwem wywiad i ułoży dopasowany indywidualnie program dietetyczny, który uwzględni schorzenia, preferencje oraz upodobania żywieniowe. Przeprowadzona zostanie także analiza składu ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie). Kolejna wizyta to omówienie nowego jadłospisu oraz konsultacja na temat zmiany nawyków żywieniowych, trybu życia oraz aktywności fizycznej. Każde spotkanie to również duża dawka motywacji i wsparcia od naszej dietetyczki. Następne wizyty poza opracowaniem nowego planu żywieniowego służą także monitorowaniu efektów diety, dokonaniu modyfikacji oraz wzbogaceniu diety nowymi, smacznymi przepisami.

Stawiamy na pozbycie się starych nawyków żywieniowych oraz wykształcenie nowych nawyków, zdrowego stylu życia połączonego z aktywnością fizyczną.

Osoby nie borykające się z nadwagą, ale zainteresowane zdrową, zbilansowaną dietą, również znajdą pomoc i wsparcie naszej dietetyczki.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu