qigong 4b

Qigong

QiGong to zestaw ćwiczeń zdrowotnych starożytnych Chin. Qi oznacza energię życiową, nasz potencjał, Gong to perfekcyjne opanowanie czegoś.  Technika ćwiczeń składa się z odpowiedniej postawy, skupienia umysłu oraz odpowiedniego oddechu. Służą temu powolne, płynne i harmonijne ruchy

Według medycyny chińskiej tajemnica zdrowia tkwi w równowadze między energią, która nas otacza, a tą, która krąży w organizmie. Jeżeli przepływ energii jest zakłócony (przez stres lub nieodpowiedni tryb życia), chorujemy. Obudzenie energii w ciele i przywrócenie jej przepływu prowadzi nas do zdrowia. Służą temu powolne, płynne i harmonijne ruchy wykonywane podczas ćwiczeń Qigong. Technika ćwiczeń składa się z odpowiedniej postawy, skupienia umysłu oraz odpowiedniego oddechu.

Współczesny tryb życia często powoduje zaburzenia naszego naturalnego stanu wewnętrznej harmonii i spokoju. Wtedy tracimy Qi – życiową energię. Staje się to wówczas przyczyną różnego rodzaju schorzeń, chorób, kłopotów w relacjach z otoczeniem, brak satysfakcjonującej pracy czy niedostatki w finansach.

Ćwiczenia QiGong uwalniają zablokowaną energię, wzmacniają i równoważą Qi.
Systematyczne uprawianie Qigong prowadzi do harmonii między ciałem, duchem i umysłem, co z kolei wpływa na poprawę zdrowia, podnosi odporność, wzmaga witalność i zwalnia procesy starzenia się organizmu. Ćwiczenia pomagają się odstresować, wyciszyć, przywrócić równowagę wewnętrzną, przez co wzmacniają ciało przyspieszając proces leczenia.

QiGong jest doskonały dla osób z bólami kręgosłupa i innymi schorzeniami narządu ruchu. Ćwiczenia wykonywane powolnie w granicach możliwości są znakomitym uzupełnieniem rehabilitacji i przyspieszają proces zdrowienia. Poza tym zwiększają świadomość ciała i relaksują.

W naszym gabinecie koncentrujemy się głównie na zdrowotnym aspekcie Qigong. Ćwiczenia nakierowane są na zmniejszenie najczęstszych przypadłości dotykających ludzi cywilizacji zachodniej – stres, bóle kręgosłupa, bóle głowy, wypalenie zawodowe, brak poczucia szczęścia i satysfakcji z życia. Qigong oddziałuje nie tylko na nasze ciało fizyczne – pozwala pozbyć się napięć mięśniowych, które są źródłem wielu chronicznych dolegliwości bólowych, ale również na nasze emocje – dając o wiele głębszą satysfakcję z naszego życia, jak również na nasz rozwój duchowy.
Dzięki ćwiczeniom opóźniamy procesy starzenia się i wydłużamy życie poprzez polepszenie pamięci,  zwiększenie koncentracji i sprawności procesów myślowych.

Termin:
sobota 11.00-12.00